FRANCHISE SİSTEMİ

FRANCHISE SİSTEMİ

Retürk Gayrimenkul Franchise Sistemi Hakkında

RETÜRK FRANCHISE SİSTEMİ

 

Franchising Nedir?

Franchising, patent korumasına alınmış bir mal veya hizmetin aynı isim, imaj ve standartlar altında çeşitli bağımsız işletmeler tarafından tüketiciye ulaştırılmasıdır. Franchising kısaca bir pazarlama tekniğidir. Franchising sisteminde başarının temel kaynağı, bireysel girişimcinin işin sahibi olarak çalışması ile büyük bir işletmenin ekonomik verimliliğinin birleştirilmesinde yatmaktadır.

Bu sistemde girişimci işin patronu olmakla birlikte, çok büyük işletmeler zincirinin reklamdan verimliliğe her türlü etkinliğinden de faydalanmaktadır. En önemlisi denenmiş ve başarılı olmuş bir sistemin parçası olunmasıdır.

Franchisor Nedir?

Ürüne, hizmete veya bilgi birikimine ve bunlara ait denenmiş, kalitesi kanıtlanmış ve başarılı bir markaya, isme sahip ve bunları staış dağıtım veya işletme hakkını belirli bir bedel karşılığı veren taraftır. Franchisor, kendisi ve bireysel franchisee’lerden oluşan franchising sisteminin kurucusu ve uzun vadeli koruyucusudur.

Franchise Nedir?

Doğrudan veya dolaylı bir malı bedel karşılığında Franchisor’un ticari adını ve/veya hizmet markasını, know-how’ını iş görme ve teknik yöntemlerini, sistemini ve diğer sınai ve/veya fikri mülkiye haklarını kullanma hak ve zorunluluğunu, taraflar arasında bu amaçla yapılan yazılı Franchise Anlaşması süresi ve kapsamı içinde devamlı olarak alacağı ticari ve teknik destek ile üstlenir.

Royalty Nedir?

RETÜRK Gayrimenkul Danışmanlık tarafından Royalty bedeli alınmamaktadır. Royalty kelime anlamı olarak aylık ciro ve kardan, anlaşmada belirlenen oranlarda, yüzde olarak ödenen ücrettir.

RETÜRK

Türkiye’nin markası RETÜRK’ün seçkin acentelerinden biri olma ayrıcalığını siz de yaşayın.

Retürk Franchise Sistemi


Portföylerimiz

;